• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Yeni-Bir-Sen-857165521038233/timeline/
  • https://twitter.com/yenibir_sen

Anasayfa

Gebelik döneminde kadınlar neden yeterli ve dengeli beslenmek zorundadır? Çünkü bu dönemde anneler sadece kendileri için değil aynı zaman da bebeklerinin de gereksinimlerini karşılamak zorundadır. Yeterli ve dengeli beslenememe durumlarında bazı problemler (anemi, osteomalasia, gebelik zehirlenmesi (toksemi), ödem, anne ve bebek ölümleri, prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebek doğumları ve bebekte zihinsel ve fiziksel gelişim bozuklukları) ortaya çıkabilir.
Bebek sahibi olmaya karar verdiniz. Sizin bir parçanız olan bebeğinizin minik ellerinden tutup kucağınıza almak istiyorsunuz. Anneliğe ve babalığa adım atma fikri bile yüzünüzde bir tebessüme neden oluyor. Peki, sevgili anne ve baba adayları şimdiden “iş başa düştü” demeniz gerektiğini biliyor muydunuz?
Selülit aslında karaciğerimizin ve lenfatik sistemimizin detoksifiye (vücudun zararlı olan maddelerden temizlenmesi) edilmesine ihtiyaç duyduğuna bir işarettir. Lenfatik sistem vücuttaki hücrelerden ve dokulardan zararlı maddelerin ve toksinlerin uzaklaştırılmasından sorumludur. Bağışıklık sistemimize katkıda bulunur.
GLUTEN NEDİR? Gluten buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi bazı tahıllarda bulunan bir proteindir. ÇÖLYAK NEDİR??? Buğday, arpa, çavdar ve yulafın içeriğinde bulunan GLUTEN adı verilen proteine karşı ince bağırsağın gösterdiği aşırı duyarlılık hastalığıdır. Ömür boyu süren bir hastalıktır.
Magnezyum mineralinin sağlığımız için ne kadar önemli olduğunun farkında mıyız? Vücudumuzda birçok önemli fonksiyonun gerçekleşmesinde ve korunmasında rolü vardır.
 4