• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Yeni-Bir-Sen-857165521038233/timeline/
  • https://twitter.com/yenibir_sen
 
 
 
 
 
 

Anasayfa

 
 
Neden bazı yiyeceklere “hayır” diyemediğimizi hiç düşündünüz mü? Belki bunun nedenlerinin neler olabileceğini bilmekle “farkındalık” yaratabiliriz. Böylece ne tür yiyecekleri nasıl, ne zaman, nerede ve neden yediğimizin farkında olarak yediklerimize karşı bilinçli bir tutum sergileyebiliriz. Yedikten sonra “keşke yemeseydim” diye pişmanlıklar yaşamaya son verebiliriz.
Yoğun ve zor yaşam koşullarında kendimizle ilgilenmeyi bırakıp monoton hayatımıza kapılıp gidiyoruz. Çoğu zaman hatta hemen hemen her gün mutlu, aktif ve canlı olmak yerine mutsuz, sıkılgan, halsiz ve yorgun bir durumda kendimizi buluyoruz. Neden mi? Çünkü kendimize gereken önemi vermiyoruz.
Polikistik Over Sendromu (PKOS) Tanımı: Üreme çağındaki kadınlarda görülen PKOS kronik seyreden ve kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilen metabolik bir hastalıktır. PKOS’un Görülme Sıklığı: Üreme çağındaki kadınların %3-23’ünde arasında görülebilen bir hastalıktır. PKOS Görülme Nedeni: PKOS etiyolojisi (nedeni) tam olarak bilinmemesine rağmen çevresel ve genetik faktörlerin etkli olduğu düşünülmektedir.
 5