• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Yeni-Bir-Sen-857165521038233/timeline/
  • https://twitter.com/yenibir_sen

Anasayfa

Vitamin D ihtiyacımızın yaklaşık %90’ını güneş ışığından karşılarız. Diyete bağlı olarak da özellikle yağlı balıklardan da kısmen karşılayabiliriz. Haftada 3-4 kez doğru pişirme yöntemleriyle pişirilmiş yağlı bir balık tüketimi ile D vitamini ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Diğer besinler D vitamini kaynağı olarak gösterilmesine karşı fazla miktarda tüketilmesine rağmen D vitamini gereksinmemizi karşılayamaz.
Aktif bir yaşam ve sağlıklı beslenme bir bütündür!!. Sağlığımızı korumak ve istediğimiz beden görüntüsüne kavuşmak istiyorsak fiziksel aktivitenin ve SİZE özel hazırlanmış diyetin hayatınıza girmesi gerekiyor. Yapılan çalışmalarda bedensel, ruhsal ve sosyal sağlığımız üzerine olumlu etkileri olan egzersizin, yağ dokusunu azalttığı ve egzersizle birlikte sağlıklı bir şekilde yapılan bir diyetin kas kütle kayıplarını önlediği kabul edilmektedir.
Ortalama 44-55 yaşlarında sadece kadınlarda görülen menepoz doğal bir süreçtir; hastalık değildir. Bir sene süresince adetin kesilmesi durumu olarak da tanımlayabiliriz. Ayrıca kadınlık hormonları olan östrojen ve progesteron da giderek yavaşlar ve sonrasında üretimi durur. Bu dönemde adetin kesilmesinden başka bir bulguyla karşılaşmayabiliriz.
 5