• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Yeni-Bir-Sen-857165521038233/timeline/
  • https://twitter.com/yenibir_sen
 
 
 
 
 
 

Anasayfa

 
 
Gebelik döneminde kadınlar neden yeterli ve dengeli beslenmek zorundadır? Çünkü bu dönemde anneler sadece kendileri için değil aynı zaman da bebeklerinin de gereksinimlerini karşılamak zorundadır. Yeterli ve dengeli beslenememe durumlarında bazı problemler (anemi, osteomalasia, gebelik zehirlenmesi (toksemi), ödem, anne ve bebek ölümleri, prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebek doğumları ve bebekte zihinsel ve fiziksel gelişim bozuklukları) ortaya çıkabilir.
Bebek sahibi olmaya karar verdiniz. Sizin bir parçanız olan bebeğinizin minik ellerinden tutup kucağınıza almak istiyorsunuz. Anneliğe ve babalığa adım atma fikri bile yüzünüzde bir tebessüme neden oluyor. Peki, sevgili anne ve baba adayları şimdiden “iş başa düştü” demeniz gerektiğini biliyor muydunuz?
Selülit aslında karaciğerimizin ve lenfatik sistemimizin detoksifiye (vücudun zararlı olan maddelerden temizlenmesi) edilmesine ihtiyaç duyduğuna bir işarettir. Lenfatik sistem vücuttaki hücrelerden ve dokulardan zararlı maddelerin ve toksinlerin uzaklaştırılmasından sorumludur. Bağışıklık sistemimize katkıda bulunur.
 6