• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Yeni-Bir-Sen-857165521038233/timeline/
  • https://twitter.com/yenibir_sen

Anasayfa

İnsülin direncinin en belirgin sebeplerinden biri abdominal obezitedir (göbek bölgesinde yağlanmadır). Bel çevresi erkeklerde >102 cm; kadınlarda >88 cm ise insülin direnci açısından risk altındasınız demektir. Ancak vücut ağırlığınızın %5-10 arasında kaybı bile insülin direncinizin kırılmasında önemli bir etkendir.
Yaptığınız diyetlerin doğru olup olmadığını nasıl anlarsınız?
Omega 3 yağ asitleri insan vücudunda sentezlenemediği için dışarıdan alınması gereken çoklu doymamış yağ asitleridir. Bu yazımda sağlık üzerine hayati öneme sahip omega 3 ün faydalarının neler olduğunu ve kaynaklarını sizler için özetlemek istedim.
Ramazan ayında da diğer aylarda olduğu gibi yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstermeliyiz. Bu ayda beslenme düzeninde yapılan hatalar sonucu istemsiz kilo verme, kilo alma, hazımsızlık, reflü, kan basıncında düşüşler, el ve ayaklarda titreme, halsizlik, baş ağrıları gibi problemler ortaya çıkabilir.
Kazanılan yeterli ve dengeli beslenme alışkanlıkları öğrencilerin sınav dönemlerinde başarısının artmasında önemli rol oynar. Sınava hazırlanan öğrencilerin ana öğünleriyle beraber ara öğünlerini düzenli tüketmesi, su alımının yeterli olması, bütün besin gruplarını yeterli ölçüde tüketmesi, basit şekerler yerine kompleks karbonhidratları tercih etmesi performansını olumlu yönde etkiler.
 1